21.06.2018: Výše školného

Výše školného pro šk. rok 2018/2019 činí 450,- Kč/m...


08.01.2018: Oznámení o letním provozu MŠ

Letní provoz MŠ proběhne v době od 23. 7. do 10. 8. 20...


Mateřská škola Olomouc, Žižkovo náměstí - ekatalog.czMateřské školy - ekatalog.cz

 

PLÁN DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

 

Královna Koloběžka první - Moravské divadlo Olomouc

termín určuje divadlo až před představením

Co se lidem nejvíc vyplatí, co je na světě nejsladší a kdo je největší nepřítel člověka? Tuhle hádanku dal moudrý král rybáři a mlynáři, kteří žili v jeho malinkém království a stále se o něco soudili. Určitě vás napadá, že se dá odpovědět různě. Nejlépe uměla odpovědět rybářova dcera Zdenička, protože odpověděla s důvtipem. Král se o ni proto začal zajímat a brzy zjistil, že je nejenom chytrá, ale také krásná a milá. A tak jí poslal deset vajec a vzkázal jí, aby mu z nich druhý den přinesla deset pečených kuřat...

 

Boty dělaj kocoura - Divadlo dětského diváka

15. 9. 2017 v 8:30hod., Mateřská škola, 50,-

Klasická pohádka o kocourovi, který pomohl svému pánovi, prostému mlynáři, k princezně a ke hradu. Děti se dozví, jak a kde se mele mouka, pomůžou kocourovi chytit zajíce, vyzkouší si práci komorné, kočího a dalších poddaných, a budou držet palce kocourovi, aby přemohl zlého černokněžníka.

 

 

Král Karel - král ze zlaté kolébky - Toy Machine, Pečky

11. 10. 2017, 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

Jednou za tisíc let se vody Vltavy rozevřou jako květ růže a vydají z hlubin dávný poklad. Zlatou kolébku, v níž směl být odchován jen ten, kdo přinese naší zemi mír a štěstí. Nyní se narodil malý Václav, budoucí král Karel.
Loutková pohádka volně inspirovaná středověkem, dobou králů, životem a životopisem Karla IV. (Vita Caroli) a pohádkou Král ze zlaté kolébky od E. Petišky.

 

 

DlouŠiBy - Divadlo 100opic, Praha

15. 11. 2017; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

Příběh prince a jeho tří podivných pomocníků je vyprávěn s aktivním zapojením publika do hry. Naše mírně upravená verze známé pohádky je o princi, který uhání (na čarodeji proměněném v koně) vstříc jisté záhubě. Má ale štěstí, protože potká tři obry, kteří mají neobyčejné schopnosti, např. k večeři jedí hvězdy. Navíc mu pomůže čarodějův sebezničující smysl pro hru. Inscenace doprovází živá hudba - akordeon a kytara.
Pohádka SlouŠiBy není čistě loutkové divadlo. Střídají a prolínají se zde loutky s činoherci. Autorům se v představení zalíbilo použít tzv. manekýny - malé dřevěné figury, které se vodí bezprostředně. Má to výhodu, že si lze takovou loutku posadit na klín a mluvit s ní nebo ji nosit na zádech, hladit ji...je jako panenka.

 

 

Setkání před Betlémem - Divadlo Víti Marčíka, Drahotěšice

6. 12. 2017; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

Tento kus má v repertoáru divadla pevné místo a do jeho programu se pravidelně vrací (ač s mnohými změnami jak v dějové linii, tak i v hereckém obsazení) v době adventní. Na pozadí setkání několika přátel, kteří se každým rokem setkávají před vyřezaným betlémem, aby společně oslavili Vánoce, vypráví nesmrtelný příběh o narození Ježíše. A nechybí ani živě zpívané koledy.
Základ scény inscenace tvoří kopie historicky i umělecky hodnotného dřevěného betléma z kostela Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích.

 

 

Zimní pohádka - Divadlo Sandry Riedlové

14. 12. 2017; 10:15hod.; Kino Metropol; 50,-

Volné pokračování Africké pohádky, tentokrát se černoušek vypraví na sever, do Grónska, aby konečně uviděl sníh. Seznámí se s eskymákem Nanukem, ledním medvědem Ursusem, poprvé bude sekat díru do ledu a uloví rybu a hlavně uvidí sníh a potká Sněhovou vločku.
V představení jsou velké (téměř metrové) loutky a krásné písničky.

 

 

Tři pohádky pro rošťáky - Divadlo Radost, Brno

24. 1. 2018; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

První pohádka je o princi, který si hledal nevěstu, nechtěl však jinou, než "opravdovou" princeznu. Druhá je o šikovném chlapci s trochu divným jménem, který přechytračil vlka, a vysloužil si od krále odměnu. A třetí je o princezně, kterou vyčaroval kouzelník z čarovného klobouku - a pak s ní měl spoustu starostí, protože se jako každá princezna chtěla vdávat, ale žádný ženich jí nebyl dost dobrý.
V představení se používají vyřezávané figurky v kombinaci lipového dřeva a textilu tzv. manekýn, což jsou obecně všechny typy loutek vedené zezadu živým hercem.

 

 

Pošťácká pohádka - Divadlo Karrosa, Praha

22. 2. 2018; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

Je důležité psát dopisy lidem, které máme rádi. Co se však stane s dopisem, který se na poště objeví bez známky, bez adresy a nešťastnou náhodou dostane poštovní razítko? Pan Kolbaba se s pomocí poštovních skřítků vydá hledat neznámou adresátku.
Loutkové představení podle Pošťácké pohádky K. Čapka.

 

 

Sůl nad zlato - Buchty a loutky, Praha

12. 3. 2018; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

Ty mě máš ráda jako zlato, ty jako stříbro a ty jako sůl? Tak na to bych se podíval, fuj fuj fuj.
Pohádka o pozlátku, dobrém a nedobrém jídle a čisté lásce. Hrané s loutkami, vtipem a chutí.
Na motivy klasické pohádky B. Němcové.

 

 

Větrná pohádka - Teátr Pavla Šmída, Hosín

18. 4. 2018; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

Vítr od pradávna na světě je, jednou jako ničící živel, jindy přítel člověka. Je všude a nikde. Je, i není vidět. Kde a jak vlastně vítr začíná a kam fouká?
Potulný učitel Větrovec cestuje po světě, a kam ho vítr zavane, tam o něm vypráví - pohádku o dětech od větrného mlýna. Když ze světa zmizel vítr, vydaly se hledat krále větru, aby ho vrátil zpět.
Chcete-li vítr mít, hádanku je třeba rozluštit. Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější a nejmocnější vítr ukrývá?

 

 

Ošklivé káčátko - Divadlo U staré herečky, Doubravice

23. 5. 2018; 10:00hod.; Divadlo hudby; 80,-

S příchodem jara se všechno probouzí k životu a na svět přicházejí mláďata. Rodí se, klubou, líhnou. Čtveřici vajec začnou každou chvíli začnou praskat skořápky. Jedno z nich je ale zvláštní. Odchylka? Chyba? Omyl? Je jinakost prokletí, nebo dar? Nebo obojí?
Inscenace na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti, které se musí od narození vypořádávat s tím, že vypadá jinak než ostatní. Nebohé ptáče je proto terčem posměšků a opovržení. Podaří se mu překonat všechna příkoří? Najde své místo ve světě? Pokud ano, snad přijde zasloužená odměna...
V pohádce se představí manekýni ve tvaru zvířecích podob.